Kozmetik Medikal Cihaz Ürün İthalat ve İhracatçılar Derneği

Gallery

İletişim Bilgilerimiz

Üniversite Mah. Firuzköy Bulvarı Yolu No :63 Avcılar / İstanbul

yonetim@kozmed.com.tr

0(212) 598 24 14

// KOZMED NE İÇİN KURULDU?

Kozmetik
Medikal Cihaz Ürün İthalat ve İhracatçılar Derneği

Değerli meslektaşlarımız,

 

Dünya genelinde görülmekte olan covid-19 pandemi krizi kısıtlamaları ülkemizde de tüm dünyada oluğu gibi gerek güzellik salonlarında kullanılmakta olan cihazları imal eden, ithal eden, satan şirketlerin oluşturduğu sektörümüzü derinden etkilemiş gerek ise de güzellik salonu sahipleri, güzellik uzmanları ve nihayetinde müşterileri ve ailelerini dolayısı ile toplumumuzu da derinden etkilemiş ve tesir etmeye de devam etmektedir.

Bu zor günlerden geçilen bir dönemde yasal mevzuat gereği mesleki kurallara ve ilkelere uygun hareket eden firmalar da böyle olmadığı halde müşterileri bir takım hileli hareketler ile aldatıp mağdur eden, merdiven altı olarak tabir edilen şirketler tarafından ayrıca zarara uğratılmaktadır. Yasaya aykırı çalışan ve tüketiciyi aldatan bu firmaların sektöre zararının bir başka boyutu ise kurumlara ve de yetkili devlet makamlarına medya üzerinden farkı yansıyan haberler yapılmasına sebebiyet verilmesidir.

Güzellik salonları faaliyet tanımının izahata ve sahiplenilip anlatılmasına ihtiyaç son derece önemli hale gelmiştir. Toplumda güzellik salonlarında yapılan hizmete duyulan ihtiyacı ve bu ihtiyacı karşılayan kişilerin aldığı eğitimin, kullanılan cihaz ve ekipmanların yeterliliklerinin bilimsel ve teknik olarak bir çatı altında sektörde birlik beraberlik sağlanarak anlatılması gerekmektedir.

Bu minvalde “KOZMETİK MEDİKAL CİHAZ VE ÜRÜN İTHALATÇILARI VE İMALATÇILARI DERNEĞİ’Nİ”, Üniversite Mah. Firüzköy Bulv. Yolu Lale Sokak NO:63 Avcılar/İstanbul adresinde kurmuş bulunmaktayız.

 

Sektörümüzde birlik ve beraberliğin sağlanması için şu ana kadar yapılan tüm sivil toplum örgütlenmeleri ile müşterek çalışmak istediğimizi, hedeflerimize ulaşmak için göstereceğimiz gayrete, ilkelerimizi önemseyen herkesin yol arkadaşlığını beklediğimiz önemle vurgulamak isteriz.

// Üyelik Şartları;

Kozmed Üyelik Şartları

  • En az 3 yıl faaliyet geçmişi bulunan
  • Servis yeterlilik belgesi bulunan
  • Haksız rekabet fiili yaratmamış olmak